KÜÇÜK GELİN

Zehra henüz 14 yaşında küçük bir kızdır. Bir aşiret ağasının konağına berdel olarak verilir. Küçük kız bir anda küçük gelin oluverir. bu hayattan kurtulmaya karar verir ve öğretmeni ile Azad’ın yardımlarıyla konaktan kaçar. Devran küçük gelinin peşine düşüp onu yakalar ve konağa getirir. Gelenek ve törelere göre küçük gelin ölmelidir. Kendisini asması için bir odaya kapatılır ve ip asılır. Ancak Zehra kendini asamaz. Devran küçük gelini ve babasını alıp göle götürür. Zehra’nın ayağına bidon bağlar ve babasından onu göle atmasını ister. Babası silah zoru ile kızı göle atar. O sırada oradan geçen Azad suya atlar ve Zehra’yı kurtarır. Onu Mercan’ın evine götürür. Bir süre sonra Zehra iyileşir. Ferman küçük gelini konağa getirir. Nujin ana onu affeder ama kimseyle görüşmesine izin vermez, merdivenin altındaki odaya kilitler. Türkiye’nin kanayan yarası çocuk gelinlerin dramı Samanyolu TV ekranlarında… 14 yaşında zeki ve gelecek vadeden bir kız çocuğunun zengin bir aileye berdel olarak verilmesini ve çocuk yaşta zorla evlendirilmesini konu alan Küçük Gelin, istemediği bir hayatı yaşamak zorunda kalan çocuk gelinleri, aile içi çatışmaları, iktidar entrikalarını ve duygusal çıkmazları da odağına taşıyor.

SAMANYOLU TV CANLI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Ece Baykal (Canan) Sabri Özmener (Raşit Kara) – Zehra’nın üvey babası Melda Arat (Zümrüt) Onurcan Kırşan (Ferman) Arif Selçuk (Cemal) Burcu Adal Köse (Gülsüm) Yusuf Ekşi (Salih) Gökhan Şahin (Ali) Tayfun Sav (Sami) Elif Verit (Mercan) Ali Çakalgöz (Kadim) Sema Aybars (Nujin Ana) Yağmur Kur (Dicle) – çocuk oyuncu Yusuf Ekşi (İbrahim) Ayşen Batıgün (Zelal) Ümit Yesin (Zelal’in babası) Birgül Ulusoy (Zelal’in annesi) Kaya Erdaş (Rüstem) Fırat Taştan (Cengiz) – Konuk oyuncu Senaryo: Erkan Çıplak Yönetmen: Ozan Uzunoğlu Yapım: Bosphorus Film Makers Yayına başlama tarihi: 8 eylül 2013 Sanat yönetmeni:Yeliz Çiçek Yardımcı yönetmen: Özlem Geyik Kurgu yönetmeni: Atakan Avcı Işık şefi: Bülent Zandallı Görüntü yönetmeni: Yunus Emre Karadut Yapım koordinatörü: Mutlu Alemdar Jenerik: Samanyolu artistik hizmetler Genel koordinatör: Yunus Yılmaz Programlar koordinatörü: Murat Kesgin

SAMANYOLU TV CANLI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Hata Bildirim Formu

Lütfen Yayın Linki veya Kanal İsmini Belirtiniz.

Player Altındaki Alternatif Yayınlarımızı Deneyebilirsiniz.(Lütfen Çalışmayan Yayınları Bildirirken Yayın Linkini veya Kanal İsmini Belirtiniz.)

 • Tv Bilgileri
 • Kanal Türü

  Genel

 • TV Sahibi

 • Yayın Merkezi

 • Telefon

 • E-posta

 • Web Adresi

  KÜÇÜK GELİN web adresi bilinmiyor.

 • Uydu Frekans

 • Yayın Akışı

  KÜÇÜK GELİN yayın akışı bulunmuyor.


Etiketler: # # # # # # # # # # # # #

KÜÇÜK GELİN İzleyici Yorumları

Yorum Yaz

 1. sofka dedi ki:

  bu diziye baliyiyorum

 2. alsu dedi ki:

  bu dizinin hayraniyim bu arada beyiyeye nifret ediyorum